OSP Kłecko
Strona Główna Akcje osp Galeria Historia OSP Linki PSP Gniezno
Nawigacja
Strona Główna
O Nas
Akcje osp
Galeria
Zarząd OSP Kłecko
Historia OSP
Strażacy
1% podatku na Straż Pożarną w Kłecku
MDP Dzięwcząt OSP
Filmy OSP Kłecko
Linki
Kontakt
Szukaj
Nasz Sprzęt
STAR/MAN L70 GBA 2,5/20 (429-34)
Star 244 GBM (429-31)
Przyczepka P1
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 45
Najnowszy Użytkownik: Dougshida
.
Image Hosted by ImageShack.us
Administrator
Powrót po długiej przerwie...Od dnia 29.05.2011 r. do dnia dzisiejszego nasza jednostka uczestniczyła w ok. 30 akcjach Ratowniczo - Gaśniczych, w tym 2 alarmy fałszywe. Ponadto braliśmy udział w VII Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych Jednostek OSP z powiatu Gnieźnieńskiego, zajmując wysokie 4 miejsce.Przepraszam za przerwę związaną z prowadzeniem strony :) Admin.

Pracowity początek dnia
Pracowity początek dniaW Sobotę 28 maja o godzinie 11:32 zostaliśmy wezwani na ulicę Czarnieckiego w Kłecku do zabezpieczenia miejsca i utworzenia lądowiska dla śmigłowca ratunkowego Eurocoptera, który miał przetransportować poszkodowanego mężczyznę biorącego udział w wypadku losowym. Do akcji udał się zastęp GBA. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca i utworzeniu lądowiska o wymiarach 35x25 m. Po zakończeniu działań na ulicy Czarnieckiego zostaliśmy skierowani alarmowo przez dyspozytora do wiszącej gałęzi na trasie Kłecko - Karniszewo. Działania straży polegały na wstrzymaniu ruchu na trasie, rozstawieniu drabiny i ścięciu zagrażającej gałęzi.
Groźny wypadek na Kolonii
Groźny wypadek na KoloniiW Poniedziałek 23 maja o godzinie 00:17 zostaliśmy powiadomieni przez PSK w Gnieźnie o wypadku drogowym w miejscowości Kłecko kolonia. Do akcji został wysłany zastęp GBA. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano stojący samochód osobowy w polu przodem do jezdni, a wewnątrz znajdował się kierowca (przytomny), który podróżował sam. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przed medycznej (założenie kołnierza ortopedycznego, wsparcie psychiczne) oraz odłączeniu akumulatora, oświetleniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem (wahadłowo), następnie wydobyto kierowcę z wraku pojazdu na desce ortopedycznej. Po wydobyciu kierowcy przewieziony został on do szpitala w Gnieźnie. Nasz zastęp został na zabezpieczeniu do czasu zabrania wraku pojazdu. Na miejscu obecna była policja.

W działaniach udział brały zastępy:
- SLRt 1/1 JRG Gniezno
- GBA 2,5/20 OSP Kłecko
Pożar budynku gospodarczego w Sławnie
Pożar budynku gospodarczego w SławnieW Niedzielę 22 maja około godziny 17:30 zostaliśmy wezwani do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Sławno (gm. Kiszkowo). Do akcji zostały wysłane nasze 2 zastępy (GBA i GBM). Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożarem objęty jest dach i poddasze budynku gospodarczego przylegającego do budynku mieszkalnego. Obecne były zastępy z Kiszkowa i Sławna, które prowadziły już swoje działania od podwórka natomiast nasz zastęp GBA rozwinął 2 linie gaśnicze od strony pola. Z czasem przybywały kolejne zastępy straży. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 3 prądów wody od zewnątrz w natarciu na palący się dach budynku i 2 prądów w obronie na przylegające mieszkanie oraz 2 prądy wody od wewnątrz gdzie strażacy pracowali w aparatach ODO. Po zlokalizowaniu źródła pożaru przystąpiono do dogaszania i rozbiórki nadpalonych belek i elementów dachu. Do przewietrzenia pomieszczenia użyto wentylatora nadciśnieniowego. Spaleniu uległ strop drewniany oraz dach z pokryciem.

W działaniach udział brały zastępy:
- 2 JRG Gniezno
- 2 OSP Kłecko
- 2 OSP Kiszkowo
- OSP Sławno
- OSP Łubowo
Groźny wypadek w Działyniu
Groźny wypadek w DziałyniuW Niedzielę 22 maja o godzinie 5:42 zostaliśmy wezwani do wypadku drogowego na trasie Działyń - Gniezno. Do akcji udał się zastęp GBA 2,5/20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód znajdujący się w rowie, który uderzył czołowo w drzewo, a wewnątrz znajdował się uwięziony kierowca (przytomny), obecny był już zastęp z JRG Gniezno oraz karetka pogotowia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przed medycznej, zrobieniu dostępu do poszkodowanego za pomocą narzędzi hydraulicznych i wyciągnięciu go na desce ortopedycznej oraz odłączeniu akumulatora i po usunięciu wraku zneutralizowano płyny eksploatacyjne.

W akcji brały udział zastępy:
- SLRt 1/1 JRG Gniezno
- GBA 2,5/20 OSP Kłecko
120 - Lecie OSP Kłecko
120 - Lecie OSP KłeckoW Sobotę 21 maja strażacy z Kłecka obchodzili 120 - lecie istnienia jednostki. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą święta w intencji strażaków , następnie poczty sztandarowe, wszyscy zgromadzeni goście i strażacy oraz mieszkańcy kłecka udali się pod pomnik Obrońców Kłecka 1939 roku na rynku, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Oficjalna część uroczystości przeniosła się na plac przy strażnicy. Rozpoczęto od wciągnięcia flagi na maszt i przeglądu pododdziałów przez Komendanta Powiatowego PSP w Gnieźnie mł. bryg. Marka Wegnera, a następnie przywitaniu gości przez prezesa OSP Kłecko Marcina Kaczora. Początki istnienia jednostki sięgają 1891 roku.. te słowa były początkiem skrótu historii jednostki, które wygłosił prezes kłeckiej OSP. Kolejnym punktem uroczystości było nadanie odznaczeń wysługi lat dla strażaków ochotników oraz zarząd OSP wyróżnił listem pochwalnym druhów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych za zaangażowanie w działalność jednostki. Przyszedł czas na przemówienia zaproszonych gości oraz wręczeniu upominków od przybyłych delegacji OSP z powiatu. Specjalny wiersz dla strażaków napisał 86-letni mieszkaniec Kłecka Roman Drejza. Po części oficjalnej na placu przy remizie odbył się koncert orkiestry dętej z Gniezna oraz można było skosztować ciasta czy też strażackiej grochówki.

Zdjęcia można zobaczyć pod umieszczonym niżej linkiem:

https://picasaweb.google.com/102766719499031179300/120LecieOspKEcko#
Pożar domku letniskowego
Pożar domku letniskowegoW Piątek 13 maja około godziny 18:05 zostaliśmy wezwani do pożaru domku letniskowego w Kłecku. Do akcji udał się zastęp GBA. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pożarem objęty był cały drewniany domek letniskowy. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się domek oraz na rozebraniu i porządnym zalaniu zgliszczy. Stawek oddalony od domku około 20 metrów stanowił zasilenie wodne samochodu GBA. Na miejsce przybyły jeszcze dwa zastępy straży i policja. Prawdopodobnie przyczyną było podpalenie.

W akcji brały udział zastępy:
- GCBA JRG Gniezno
- GBA OSP Kłecko
- GBA OSP Karniszewo

Zdjęcia w Galerii
Wypadek w Charbowie
Wypadek w CharbowieW Sobotę 7 maja około godziny 1:45 zostaliśmy wezwani do wypadku w miejscowości Charbowo. Do akcji udał się zastęp GBA 2,5/20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia obecny był zespół karetki pogotowia, który udzielił pomocy kierowcy, a strażacy zastali stojącego TIRa w rowie i na odcinku 200 metrów drogi rozrzucony był ładunek naczepy (worki z cementem). Jak się okazało jadący samochodem ciężarowym na prostym odcinku drogi zjechał na lewy pas drogi i otarł się o drzewo, następnie odbił i zatrzymał się 200 metrów dalej w rowie po przeciwnej stronie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz na sprzątnięciu rozwalonego ładunku i zmyciu drogi. Na miejscu była obecna policja. Kierowca został zabrany do szpitala.

Zdjęcia w Galerii
Pożar trzciny w Kłecku
Pożar trzciny w KłeckuWe Wtorek 26 kwietnia około godziny 18:00 zostaliśmy wezwani do pożaru trzciny i trawy na plaży w Kłecku. Do akcji został wysłany zastęp GBA 2,5/20. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożarem objęte są trzy miejsca nad wodą w odległości ok. 400 metrów od siebie. Działania straży były utrudnione z powodu trudnego dojazdu. Udało się dojechać do jednego z miejsc pożaru gdzie za pomocą "szybkiego natarcia" ugaszono palącą się trzcinę następnie do dwóch następnych miejsc strażacy doszli i za pomocą tłumic zagasili ogień. W sumie spaleniu uległo około 300 metrów trzciny i trawy.
Pożar nasypu kolejowego w Pruchnowie
Pożar nasypu kolejowego w PruchnowieW Sobotę 23 kwietnia około godziny 18:00 zostaliśmy wezwani do pożaru trawy na nasypie kolejowym w miejscowości Pruchnowo. Do akcji został wysłany zastęp GBA 2,5/20. Po przybyciu na miejsce pożarem objęte było około 10 m trawy, a około 250 m trawy było spalone. Działania straży polegały na podaniu wody na palącą się trawę z działka oraz porządnym zalaniu całości spalonego nasypu.
Plama Oleju
Plama Oleju.W Czwartek 21 kwietnia około godziny 8:00 zostaliśmy zawiadomieni o plamie oleju w kłecku na Placu Powstańców Wielkopolskich. Do akcji udał się zastęp GBA. Po przybyciu na miejsce okazało się że plama jest skutkiem zderzenia dwóch aut. Działania straży polegały na sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów oraz na kierowaniu ruchem "wahadłowo".
Strona 2 z 14 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Podoba Ci się strona OSP Kłecko ?

TAK

NIE

Może Być

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Ranking stron OSP
Ranking Stron OSP

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie