OSP Kłecko
Strona Główna Akcje osp Galeria Historia OSP Linki PSP Gniezno
Nawigacja
Strona Główna
O Nas
Akcje osp
Galeria
Zarząd OSP Kłecko
Historia OSP
Strażacy
1% podatku na Straż Pożarną w Kłecku
MDP Dzięwcząt OSP
Filmy OSP Kłecko
Linki
Kontakt
Szukaj
Nasz Sprzęt
STAR/MAN L70 GBA 2,5/20 (429-34)
Star 244 GBM (429-31)
Przyczepka P1
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 45
Najnowszy Użytkownik: Dougshida
.
Image Hosted by ImageShack.us
Pomoc Policji
Pomoc PolicjiW Poniedziałek 18 kwietnia o godzinie 13:00 dyżurny PSK w Gnieźnie wysyła nasz zastęp do miejscowości Ułanowo w celu pomocy policji w wyłowieniu zwłok mężczyzny leżącego w rowie z wodą. Działania straży polegały na wejściu w specjalnych butach "woderach" i wyciągnięciu denata z wody. W działaniach brał udział zastęp GBA 2,5/20.
Pożar trawy i trzciny w Działyniu
Pożar trawy i trzciny w DziałyniuW Sobotę 16 kwietnia o godzinie 22:30 zostaliśmy wezwani do pożaru traw i trzciny w miejscowości Działyń. Do akcji zostały wysłane zastępy GBA i GBM. Po przybyciu na miejsce pożarem objęta była znaczna cześć trzciny i trawy. Działania straży polegały na rozwinięciu dwóch linii gaśniczych i porządnym zalaniu miejsca pożaru. W akcji trwającej godzinę brało udział 12 strażaków.
Pożar drzewa Działyń
Pożar drzewa DziałyńW Poniedziałek 11 Kwietnia około godziny 18:30 zostaliśmy wezwani do pożaru drzewa w miejscowości Działyń. Do akcji został wysłany zastęp GBA 2,5/20. Po przybyciu na miejsce zastano gospodarzy gaszących już stojące drzewo. Okazało się że drzewo jest puste w środku. Działania straży polegały na rozwinięciu linii gaśniczej oraz na ścięciu drzewa, które zagrażało przejeżdżającym samochodom. Następnie pocięto drzewo na kawałki i porządnie zalano tlące się miejsca. Akcja trwała około 1 godz.
Pożar nasypu kolejowego
Pożar nasypu kolejowegoW Środę 5 kwietnia około godziny 17:40 zostaliśmy wezwani do pożaru nasypu kolejowego od strony Gorzuchowa. Do akcji udał się zastęp GBM. Po przybyciu na miejsce zastano palące się ok. 50 metrów nasypu. Działania straży polegały na stłumieniu ognia za pomocą tłumic. Strażacy zauważyli palącą się część nasypu również od strony Kłecka i natychmiast zgłosili to dyżurnemu PSK w Gnieźnie, który wysłał tam nasz drugi zastęp GBA. Po przybyciu na miejsce 2 zdarzenia okazało się że płonie łąka przy nasypie. Działania straży polegały na zalaniu trawy za pomocą "szybkiego natarcia". Gdy zastęp GBA (429-34) zakończył działania i wracał do bazy to ujrzano ponownie dym nad nasypem i zawrócono na miejsce. Jak się okazało paliła się kupka gałęzi i trawa nad jeziorem. Właściciel działki na której się paliło zgłosił że widział 4 dzieciaków którzy to podpalili i prawdopodobnie są sprawcami poprzednich zdarzeń ( wszystkie 3 zdarzenia miały miejsce około 400 metrów od siebie). Na miejsce wezwano policję, która zatrzymała chłopców chowających się pod mostem kolejowym. Akcja trwała około 1,5 godz.


W akcji brały udział zastępy OSP Kłecko:
- GBA 2,5/20 (429-34)
- GBM 2,5/8 (429-31)
Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze
ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZEW Sobotę 12 Marca w naszej jednostce odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Obecni byli zaproszeni goście, miedzy innym: Z-CA Komendanta Powiatowego PSP w Gnieźnie st.kpt. mgr inż. Bartosz Klich. Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP powiatu gnieźnieńskiego Jacek Kowalski. Z-CA Burmistrza oraz radni gminy Kłecko. Początkowo podsumowano działalność naszej jednostki za rok 2010, następnie dokonano wyboru nowego zarządu, którego skład jest następujący:

Prezes: Marcin Kaczor
Z-Ca Prezesa Naczelnik: Maciej Sip
Z-Ca Naczelnika: Dariusz Kaczmarek
Sekretarz: Patryk Lipiński
Skarbnik: Krzysztof Kusy
Członek Zarządu, Gospodarz: Damian Plewa
Członek Zarządu: Daniel Pniewski
Pożar poddasza w domku letniskowym
Pożar poddasza w domku letniskowymW Sobotę 12 marca około godziny 00:40 zostaliśmy wezwani do pożru domku letniskowego w miejscowości Rybno Wielkie (gm. Kiszkowo). Ze względu na trudny dojazd na miejsce pożaru (grząski teren) i ugrząźnięcie jednego z samochodów gaśniczych, dyżurny PSK w Gnieźnie wysłał zastęp GBM 2,5/8 (429-31) z napędem terenowym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia obecny był zastęp GBM OSP Kiszkowo a pozostałe 2 zastępy (GBA OSP Kiszkowo i GCBA PSP Gniezno) nie zdołały dotrzeć z powodu grząskiego terenu. Pożarem objęte było poddasze budynku murowanego z drewnianą konstrukcją dachu, a ogień wydostawał się na zewnątrz dachu. Działania straży polegały na podaniu 2 prądów gaśniczych w natarciu na palące się poddasze ( jeden prąd od wewnątrz a drugi od zewnątrz). Strażacy pracowali w aparatach ODO.
W działaniach udział brały zastępy:
- GCBA JRG Gniezno
- SLRr JRG Gniezno
- GBA i GBM OSP Kiszkowo
- GBM OSP Kłecko
Pożar sadzy w kominie Kłecko
Pożar sadzy w kominie kłeckoWe Wtorek 8 lutego około godziny 19:00 dyżurny PSK w Gnieźnie przyjął zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie na ulicy dworcowej w Kłecku. Natychmiast do akcji został wysłany zastęp GBA 2,5/20 (429-34). Po przybyciu na miejsce zdarzenia, z komina wychodzącego z kominka jednego z mieszkań budynku wielorodzinnego wydobywał się ogień. Działania straży polegały na rozwinięciu linii gaśniczej i wciągnięciu jej na dach w celu schłodzenia stalowego wkładu wmontowanego w komin oraz na stłumieniu ognia wewnątrz komina. Następnie na miejsce wezwano kominiarza, który przeczyścił komin. W trwających ponad godzinę działaniach udział brał zastęp GBA OSP Kłecko w sile 6 ratowników.
Woda podchodząca pod zabudowania mieszkalne w Kłecku
Pompowanie wody na ulicu Słonecznej w KłeckuW Środę 19 Stycznia około godziny 11:00 zostaliśmy wezwani na stadion miejski w Kłecku gdzie woda doszczętnie zalała płytę boiska i zbliżała się do sąsiadującego domu. Działania straży polegał na ułożeniu worków z piaskiem wzdłuż drogi biegnącej przy płycie boiska oraz na podwórku sąsiedniego domu. W tym celu na miejsce przywieziono 20 ton piasku. W sumie ułożono około 650 worków z piaskiem. Działania trwały około 4,5 godz.
Pompowanie wody w Polskiej Wsi
Pompowanie wody w Polskiej WsiW Niedzielę 16 Stycznia w godzinach popołudniowych zostaliśmy wezwani do zalanej piwnicy w Polskiej Wsi. Do akcji został wysłany zastęp GBA. Po wypompowaniu wody w Polskiej Wsi zostaliśmy skierowani do miejscowości Wylkowyja gdzie również zalana była kotłownia.
Roztopy
RoztopyW Sobotę 15 Stycznia około godziny 9:30 zostaliśmy wezwani do wypompowania wody z pod mostu w miejscowości Pruchnowo. Do akcji udał się zastęp GBA 2,5/20 (429-34). Działania straży trwające około 2 godz. polegały na wypompowaniu wody za pomocą dwóch pomp (szlamowa i pływająca).

Tego samego dnia o godzinie 13:30 ponownie zostaliśmy wezwani do wypompowania wody, tym razem do miejscowości Brzozogaj. po przybyciu na miejsce zastano zalane podwórko oraz piwnicę. Na miejsce przybył również zastęp z Działynia.
Po wypompowaniu wody w Brzozogaju ponownie udaliśmy się do Pruchnowa pod most. Kończąc działania w Pruchnowie zostaliśmy skierowani do miejscowości Wylkowyja, gdzie zalana była kotłownia.
Wypadek i Pożar jednego dnia
Wypadek i Pożar jednego dniaW Środę 22 Grudnia około godziny 10 zostaliśmy wezwani do wypadku w miejscowości Charbowo. Do akcji został wysłany zastęp GBA 2,5/20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się że w wypadku uczestniczył tylko bus a podróżującym nim nic się nie stało. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na pomocy przy usunięciu busa z drogi na pobliskie gospodarstwo.

Tego samego dnia tuz po godzinie 23 zostaliśmy zawiadomieni o pożarze kurnika w miejscowości Ułanowo. Do akcji został wysłany zastęp GBA 2,5/20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęta jest ściółka w kurniku, dodatkowym zagrożeniem było to, że kurnik sąsiadował bezpośrednio z budynkiem mieszkalnym oraz garażem. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody na palącą się ściółkę, strażacy pracowali w aparatach ODO. Po opanowaniu sytuacji pożarowej przystąpiono do oddymiania pomieszczenia za pomocą wentylatora. spaleniu uległo około 20m2 ściółki. Działania straży trwały około 2 godz.

W akcji brały udział zastępy:
- 2 JRG Gniezno
- OSP Kłecko
- 2 OSP Mieleszyn
- OSP Karniszewo
- OSP Łopienno
Strona 3 z 14 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Podoba Ci się strona OSP Kłecko ?

TAK

NIE

Może Być

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Ranking stron OSP
Ranking Stron OSP

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie