OSP Kłecko
Strona Główna Akcje osp Galeria Historia OSP Linki PSP Gniezno
Nawigacja
Strona Główna
O Nas
Akcje osp
Galeria
Zarząd OSP Kłecko
Historia OSP
Strażacy
1% podatku na Straż Pożarną w Kłecku
MDP Dzięwcząt OSP
Filmy OSP Kłecko
Linki
Kontakt
Szukaj
Nasz Sprzęt
STAR/MAN L70 GBA 2,5/20 (429-34)
Star 244 GBM (429-31)
Przyczepka P1
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 45
Najnowszy Użytkownik: Dougshida
.
Image Hosted by ImageShack.us
Wypadek w Wylkowyi
Wypadek w WylkowyiW Czwartek 16 Grudnia około godziny 20:00 zostaliśmy wezwani do wypadku drogowego w miejscowości Wylkowyja. Do akcji udał się zastęp GBA 2,5/20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się ze doszło do zderzenia auta osobowego z busem. Łącznie w zdarzeniu uczestniczyło 8 osób z czego 3 zostały przewiezione do szpitala ( dwie osoby skarżące się na ból w klatce piersiowej i jedna osoba z obrażeniami twarzy ). Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej, odłączeniu akumulatorów oraz na oświetleniu miejsca zdarzenia.

W akcji brały udział zastępy:
- OSP Kłecko GBA 2,5/20
- JRG Gniezno SLRt 1/1
Policja, karetka pogotowia, pomoc drogowa

Zdjęcia w Galerii
Wypadek w Działyniu
Wypadek w Działyniu.W Czwartek 2 Grudnia około godziny 16:00 zostaliśmy wezwani do wypadku w miejscowości Działyń. Do akcji został wysłany zastęp GBA 2,5/20 (429-34). Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe marki Peugeot i skoda, które zderzyły się czołowo. Zawiniła kobieta kierująca Peugeotem, która wpadła w poślizg. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przed medycznej kobiecie kierującej Peugeotem ( założenie kołnierza usztywniającego, okrycie kocem termicznym i wsparcie psychiczne) oraz na odłączeniu akumulatorów.
Na miejsce wezwano 2 karetki pogotowia ponieważ zabrano również kierowce skody na badania gdyż skarżył się na lekki ból w klatce piersiowej. Na miejscu obecna była Policja z Kłecka i Gniezna.
Auta w zaspie
Auta w ZaspieW Środę 1 Grudnia o godzinie 23.05 zostaliśmy wezwani do miejscowości Dziećmiarki gdzie utknęły dwa samochody osobowe w zaspach. Na miejsce udał się zastęp GBM (429-31). Działania straży polegały na wciągnięciu aut.

W Czwartek 2 Grudnia około godziny 2:00 ponownie zostaliśmy wezwani do wyciągnięcia aut z zasp. Tym razem do miejscowości Dębnica i na trasie Kłecko-Działyń. Działania straży trwały do godziny 4:00.
Wypadek w Kamieńcu
Wypadek w KamieńcuW Poniedziałek 22 listopada około godziny 20:10 zostaliśmy wezwani do wypadku w miejscowości Kamieniec. Do akcji został wysłany zastęp GBA 2,5/20. Zgłoszenie brzmiało, że w samochodzie uwięziona jest jedna osoba. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali stojącego busa w polu. Następnie okazało się, że nikogo nie ma w pojeździe a kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Na miejscu była już obecna karetka pogotowia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz na przeszukaniu terenu w odległości kilkunastu metrów od pojazdu w celu sprawdzenia czy nie ukrywa się gdzieś kierujący pojazdem, niestety nie znaleziono kierowcy. Na miejsce przybyła policja.
Pożar szopki w Kłecku
Pożar szopki w KłeckuW Sobotę 13 listopada około godziny 15:20 zostaliśmy wezwani do pożaru szopki na ulicy Czarnieckiego w Kłecku. Do akcji zostały wysłane dwa zastępy: GBA i GBM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pożarem objęta była drewniana szopka z murowaną piwniczką. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody na palącą się szopkę oraz rozwaleniu za pomocą bosaka części drewnianej i porządnym zalaniu pogorzeliska. Prawdopodobnie przyczyna było podpalenie. Na miejscu obecna była policja.

Zdjęcia w Galerii
Wypadek na drodze Kłecko-Dziećmiarki
Wypadek na drodze Kłecko-DziećmiarkiW sobotę 6 listopada około godz 19:00 zostaliśmy wezwani do wypadku drogowego na trasie Kłecko-Dziećmiarki. Do akcji został wysłany zastęp GBA 2,5/20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia obecna była policja. Strażacy zastali samochód, który uderzył czołowo w drzewo oraz poszkodowanego kierowce, któremu strażacy udzielili pomocy przed medycznej (opatrunek ran twarzy) przed przyjazdem karetki pogotowia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz na odłączeniu akumulatora.

W akcji brały udział zastępy:
- OSP Kłecko
- JRG Gniezno
Na miejscu była obecna policja i karetka pogotowia.
Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego
Szkoleniew Sobotę 6 Listopada strażacy z JRG w Gnieźnie przeprowadzili szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego oraz ewakuacji osób poszkodowanych z pojazdów. Szkolenie odbyło się w 2 etapach. Pierwszy z nich to teoria przeprowadzona przez strażaków z PSP, natomiast drugi z nich to praktyka, która odbyła się na placu przed remizą na dwóch wrakach pojazdów. Celem szkolenia było podniesienie znajomości obsługi sprzętu hydraulicznego jak i metod ewakuacji osób poszkodowanych z pojazdu.
O krok od Tragedii
Krok od tragediiW Czwartek 14 października około godziny 5:25 zostaliśmy wezwani do wypadku w na trasie Działyń-Gniezno. Zgłoszenia brzmiało zderzenie 2 busów. Do akcji został wysłany zastęp GBA 2,5/20 (429-34). Po przybyciu na miejsce zdarzenia obecna była karetka pogotowia oraz zastęp z JRG Gniezno. Kierowca wymijający osobówkę, Mercedesem VITO ze względu na słabą widoczność przez mgłę nie zauważył jadącego z naprzeciwka Volkswagena LT, w ostatniej chwili kierujący osobówką i volkswagenem odbili na boki ocierając się o Mercedesa, Na szczęście nikomu nic się nie stało. Osobówka i Mercedes stały na jezdni a Volkswagen wylądował w rowie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na kierowaniu ruchem (wahadłowo).

Zdjęcia w Galerii
Tragiczny wypadek na trasie Charbowo-Kiszkowo
Tragiczny wypadek na trasie Charbowo-KiszkowoW Poniedziałek 11 października około godziny 7:20 zostaliśmy wezwani do wypadku na trasie Charbowo-Kiszkowo. Do akcji został wysłany zastęp GBA 2,5\20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody, które zderzyły się czołowo. W pierwszym z samochodów marki Polonez podróżowały 3 osoby z czego 2 były uwięzione, natomiast w drugim marki Alfa Romeo podróżowały 3 osoby które również były uwięzione w samochodzie. Początkowe działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz na rozcięciu wraków samochodów i wydostaniu uwięzionych ludzi. Niestety mimo reanimacji pasażera poloneza przez strażaków mężczyzna zmarł na miejscu a 5 innych mężczyzn zostało przewiezionych do szpitala w stanie ciężkim. Po wydostaniu wszystkich ludzi z wraków i przewiezieniu ich do szpitali, działania straży polegały na odłączeniu akumulatorów oraz na sorpcji płynów. Prawdopodobna przyczyną wypadku było zaśnięcie kierowcy samochodu Alfa Romeo.W akcji brały udział zastępy:
- OSP Kłecko
- JRG Gniezno
- Sop PSP Gniezno
- OSP Zdziechowa

Na miejscu była obecna policja z Kłecka i Gniezna, Prokurator oraz 5 karetek pogotowia.

Zdjęcia w Galerii
Cysterna w osobówke... Wypadek w Bojanicach 24.09.10
Wypadek w Bojanicach 24.09.10W Piątek 24 Września o godzinie 7:16 zostaliśmy wezwani do zderzenia cysterny z samochodem osobowym w miejscowości Bojanice. Do akcji został wysłany zastęp GBA 2,5\20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia obecna była już karetka pogotowia która udzielała pomocy poszkodowanemu kierowcy osobówki, a równo z naszym zastępem przybył zastęp JRG Gniezno. Samochodem osobowym jak i ciężarowym podróżował tylko kierowca. Kierowca osobówki został przewieziony do szpila, a kierującemu cysterną nic się nie stało. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozwinięciu 3 linii gaśniczych w celu zabezpieczenia w razie wycieku paliwa z cysterny. Dowodzący akcją wezwał dodatkowy zastęp z Zdziechowy. Na miejscu obecna była Policja z Kłecka i Gniezna.

W Akcji brały udział zastępy:
- JRG Gniezno
- OSP Kłecko
- OSP Zdziechowa

Zdjęcia w Galerii
Pożar stogu w Kiszkowie
Pożar Stogu w KiszkowieW Środę 8 Września o godzinie 15:20 zostaliśmy wezwani do pożaru stogu w miejscowości Kiszkowo. Po przybyciu na miejsce obecne były dwa zastępy z Kiszkowa. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na oblaniu terenu wokół stogu. Na miejsce przybyły również zastępy z JRG Gniezno i OSP Lednogóra.
Strona 4 z 14 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta
Podoba Ci się strona OSP Kłecko ?

TAK

NIE

Może Być

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Ranking stron OSP
Ranking Stron OSP

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie